Hafta içi işe gidenler için diyet

 1. Günde 8 bardaktan az su içmeyin, fazla içerseniz ne ala!
 2. Yaşınıza, sağlık du rumunuza ve ihtiyacı nıza göre her gün bir multivitamin alın.
 3. Sigara içmeyin. Eğer içiyorsanız bir an önce bırakmaya bakın, asla çok geç değil.
 4. Aşırıya kaçacak öl çüde içki içmeyin.

 5. Düzenli egzersiz :apmaya başlayın. y ‘Egzersiz beni sı kar diyorsanız yüzme, ıer veya futbol gibi spor faaliyetlerine kati lin.

 6. Kimyasallı, hazır gi ah mümkün olduğunca kaçının.

 7. Lifli gıdaları bolca tüketin.

 8. Suç oranının yüksek olduğu yerlerde fazla takılmayin, araba kullanır ken enmiyet kemerinizi takın.

 9. Kötü arkadaşlıklarınızı, size stres kaynağı olan ilişkilerinizi bitirmekte geç kalmayın.

 10. işiniz çok can sıkıcı ve stres verici olmaya başladıysa, mümkünse is tifa dulekçenizi yazın ve başka bir iş arayın.

 11. Hobileriniz için mutlaka zaman ayırın, özellikle de bu hobiler sizi stresten uzak tutan şeylerse.

 12. Düzenli uyuyun. Çok fazla uyumak da çok az uyumak da zararlidır. Eğer yattıktan sonra yedi dakika içinde uykuya dal dığınızı fark ederseniz, ya da hiç uyku tutmuyorsa mutlaka bir doktora başvu nın.

 13. Kahvaltıda süt, peynir, haşlanmış yumurta gibi gı daları tüketin.

 14. Km gütmemeye çalışın. Yoga, pilates, meditasyon gibi aktivitelere yönelin.

 15. Ayda bir check-up yap tırın. Böylece hem hastalık hastası olmaktan kurtulur sunuz, hem de gerçekten bir hastalığınız varsa geç kalmadan teşhis etmiş olur sunuz.

Bu tavsiyelere uymak yaşa mınızı ne kadar uzatır bilinmez, ancak ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda sağlıklı olmak onu kesinlikle daha mutlu güzel yapacaktır.

diyet yapıyorum ancak kilo veremiyorum diyenler
YANLIŞ DİYETLER SONUCU OLUŞAN KABIZLIK
ZAYIF OLMAK VE KÖTÜ ETKİLERİ
AHMET MARANKİ’DEN BESLENME ÖNERİLERİ
ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN HAZIRLANMIŞ ÖZEL BİR DİYET LİSTESİ
REGLY DÖNEMİ İÇİN(adet dönemi) DİYET LİSTESİ
10 GÜNDE 5 KİLO VERDİREN DİYET LİSTESİ
ŞİFALI BESİNLER
DİYETTE KAHVALTININ ÖNEMİ
SAĞLIKLI KİLO VERMENİN YOLLARI
ZAYIFLATAN VE YAĞ YAKAN MEYVELER
DİYET YEMEKLERİNDE SALATALAR
DİYETİSYEN TAVSİYELERİ
TON BALIĞI DİYETİ
HIZLI ZAYIFLATAN DİYETLER
DİYETTE MEYVELİ YOĞURT ÖNERİLERİ
İŞTAH KAPATAN YİYECEKLER
KIŞ DİYETİ
METABOLİZMA HIZLANDIRAN DİYET
KALORİ YAKMANIN YOLLARI
ENDER SARAÇ BEŞ’İ BİR YERDE ZAYIFLAMA ÇAYI
OBEZİTE
HÜLYA AVŞAR’I ZAYIFLATAN DİYET
YAPILAN BÜYÜK DİYET HATALARI
DİYET LİSTELERİ
ZAYIFLAMA İLAÇLARI
YAĞ YAKMANIN YOLLARI
UNUTKANLIK HASTALIĞI
ZAYIFLAMAK İÇİN MOTİVE OLMANIN YOLLARI
Belli bir motivasyona sahip değilseniz zayıflamak her zaman sizin için zor bir süreç olacaktır. Ancak kendinizi bunu yapabileceğinize inandırır ve kendinizi motive etmenin yollarını bulabilirseniz, çok daha kolay bir dönem içinde zayıflayacağınıza emin olabilirsiniz. Herkesin muhakkak motive olabilmesi için kendine göre uyguladığı yollar vardır. Ancak siz de zayıflamak istiyorsanız ancak bir türlü kendinizi motive edemiyorsanız birkaç küçük ipucu işinize yarayacaktır. En azından bu ipuçlarını kendinize göre uyarlayabilirsiniz.
– Buzdolabında bulunan yağlı ve kilo aldırıcı yiyecekleri tamamen kaldırıp bu abur cuburların yerini meyve ve sebze ile doldurabilirsiniz. Bu sayede her dolabı açtığınızda sağlıklı beslendiğinizi hatırlar ve diyeti bozmamanız gerektiğini kendinize dikte etmiş olursunuz. Ayrıca canınız birşeyler atıştırmak istese bile sadece sağlıklı besinler olduğundan büyük bir zarara uğramamış olursunuz.
– Gün içinde sürekli görebileceğiniz bir yere kilolu halinizin resmini asın. Bu sayede bu resmi her zaman görüp neden zayıflamak istediğinizi kendinize hatırlatmış olursunuz.
– Alışverişe çıktığınız da görüp beğendiğiniz ancak bedeni uymadığı için alamadığınız o şık elbiseyi, hüç düşünmeden alın ve odanız da sürekli görebileceğiniz bir yere asın. Her sabah uyandığınız da bu elbiseyi görmek zayıflamanız için daha hırslı olmanız gerektiğini hatırlatacaktır. Ayrıca kilo vermeye başladıkça elbisenin eskisi kadar sıkmadığını görmek diyete devam etmek için büyük bir motivasyon olacaktır.
– Bir gününüzü kendinize ayırın ve bir kağıda neden zayıflamak istediğinizi, eğer zayıflarsanız neler yapmak istediğinizi neler kazanabileceğinizi bir liste halinde hazırlayın. Bu listede en çok almak istediğiniz elbiseden tutun da en yakın arkadaşınızın düğününde zayıf görünmek istediğinize kadar her şeyi sıralayabilirsiniz. En önemli nokta bu listeyi sürekli yanınızda gezdirin ve iradenize yenik düşeceğinizi hissettiğiniz anda bu listeyi çantanızdan çıkarın ve tüm bu istekleri kendinize tekrar hatırlatın. Emin olun bunun büyük etkisi olacaktır.

canlı gıdalarla gelen sağlık

Bitkiler enerjiyi maddeye dönüştürme özelliğine sahipken, insanlar ve hayvanlar maddeyi enerjiye dönüştürme özelliğine sahipler. Bitkiler su, hava, güneş ve toprak tan belirli besinleri fiziksel madde ye dönüştürürler. insan ve hayvanlarda ise bu tam tersi şekilde işler. Bizler yediğimiz gıdalardan ihtiyacımız olan enerjiyi, enzimleri, sağlığı alırız.

Dolayısıyla nekadar çok enzim, mineral, enerji alır sak e kadar sağlıklı, genç, enerjik oluruz. Toksin ve kanserojen mad deler içeren yiyecekleri sanki bize hiçbir etkisi yokmuş gibi rahatça tüketiyoruz.

 Ayrıca taze meyve ve sebzeler gibi vücut kimyasallarını dengeleyecek yiyecekleri de yeme yi unutuyoruz. Bu alışkanlığınızın devam etmesinin en önemli nedeni yediğiniz yiyeceklerin vücudu muzdaki etkisinin anında farkına vara.mıyor olmamız. Sağlıksız be sin ileriki yaşlarda kronik rahatsızlıkların oluşmasına, çocukları mıza genetik olarak problemli hüc reler taşımamıza neden oluyor...


Organik canlı beslenme ise sağlıklı bir hayat vaat ediyor. “Canlı-Yaşa yan Gıdalarla Gelen Sağlık” kitabının yazarı Nevşah Fidan, canlı gı dalarla beslenme sistemi hakkında bilgi almanızı sağlarken, verdiği tariflerle bu bilgiyi hayata geçir merıize yardımcı oluyor.

DİYETTEYKEN HIZLI KALORİ YAKMAK İÇİN

Diyet yaparken insanlar bir süreden sonra bıkabilir ya da yanlış diyet taktikleri yüzünden kolayca pes edip verdikleri kilonun kat be kat fazlasını alabilir.Diyette bu tip hatalara düşmemek için öncelikle diyetisyeninize başvurmalı ve bir uzman eşliğinde kilo vermeye çalışmalısınız.

Diyet listesi ve listelerini verdiğimiz www.diyetlist.net teki diyetler diyetisyenler eşliğinde değerlendirilerek kullanılmalıdır.Unutulmamalıdır ki iyi bir diyetin anahtarı iyi bir diyetisyen seçmekten geçer.Sizde buradaki yararlı makaleleri okuyup sağlıklı beslenme konusunda bilgilenebilirsiniz.

bağlantılarımıza tıklayıp diyet listeleri ,diyet ilaçları hakkında bilgi edinebilirsiniz. ancak mutlaka zayıflamak istiyorsanız iyi bir diyetisyenle bu işe başlayınız.
www.diyetlist.net yönetimi
Eğer diyetteyseniz ve bu diyet sırasında bir an önce kilo vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar var.Bu noktalara dikkat ederek diyetinizi daha verimli hale getirebilir ve çok daha kısa zamanda büyük kilolar verebilirsiniz.Örneğin diyet sırasında kesinlikle atıştırmamalısınız.Öğün aralarında atıştırmak büyük hatadır.Bundan vazgeçin.Buzdolabınızı kalorili ve lezzetli yiyeceklerle doldurmayın.Nefsinize hakim olamayacağınızı bile bile evde bu tür yiyecekler bulundurmak sizin için büyük tehlikedir.
Diyette istenilen kilonun verilmesi için yeteri kadar uyku çok çok önemlidir.Ne çok ne de az yeterince uyuyun.Günde en az 6 saat en çok 9 saat uyumaya özen göstermelisiniz ve uykunuz kaliteli olmalı.Ara ara bölünen ve hafif bir uyku size fayda sağlamayacaktır.Kesinlikle uyanır uyanmaz kahvaltı yapmalısınız.Kahvaltısız bir diyet asla işe yaramaz.Kahvaltı sonrası bir fincan yeşil çay içmek işinizi kolaylaştıracak.
Sık sık ve hafif gıdalarla beslenmeye özen gösterin.Asansör kullanmayın, kısa mesafelerde vasıtaya binmeyin ve gün içerisinde mümkün olduğunda yürüme bahaneleri yaratın.Ne kadar fazla hareket ederseniz o kadar hızlı kilo verebilirsiniz.Hareket etmek metabolizmanızı hızlandıracak ve çok daha çabuk kalori yakmanıza ortam hazırlayacak.Böylece düzene giren sağlam bir metabolizma ile etkili bir diyet programı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Nevşah Fidan, Sistem Yayıncılık,

Sağlıklı bir yaşam sürmek ve hastalıklardan olabildiğine uzak kalmak istiyorsanız Amerikan Kanser Araştırmaları Enstitüsü tarafından açıklanmış 7 anahtar besin ile vücudunuzu kalp krizi, kanser, diyabet ve alzheimer gibi pek çok ciddi rahatsızlıktan koruyun!

Çay
Pek çok kanser türünün vücutta ortaya çıkma riskini azaltan, kalp ve beyin hastalıklarına karşı koruyucu özellik gösteren çayın tüketimini alışkanlık haline getirin. Açık ve az şekerli haliyle vücut için daha yararlı olan çay tüketimi sonrasında dişlerinizi fırçalamayı unutmayın; aksi takdirde kahverengi ve hoş olmayan diş lekeleriniz oluşabilir.

Zeytinyağı
Böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarından korunma konusunda yardımcı etki gösteren zeytinyağı, aynı zamanda kandaki kolesterol oranını düşürerek kalbi de koruyor. Hazımsızlık sorunu baş gösterdiğinde 1 kaşık kadar içilmesi, mide sıkıntılarının giderilmesinde etkili oluyor.

Sebze Çorbası
Kalori oranı düşük olmasına rağmen doyurucu olan sebze çorbası, hem ideal kilonuza ulaşmanızı sağlıyor hem de sebzelerin mucizevi etkilerini vücudunuza aksettiriyor. Vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasını sağlayan sebze çorbası tüketimi, kalp ve tansiyon rahatsızlıklarının oluşumunu da engelliyor.

Patates
Diyabet, akciğer kanseri ve kalp krizine karşı etkin bir koruyucu olan patates, ancak yağsız veya az yağlı bir şekilde haşlanarak tüketildiğinde yararlı hale gelebiliyor.

Tarçın
Üzerinde bulunduğu bir tatlıyı veya bir çay kaşığı kadar miktarda içinde bulunduğu bir bardak suyu tüketmeniz, sinir sisteminizin rahatlatılmasında ve kan şekerinin düzenlenmesinde oldukça etkili. Eklem iltihabını ve romatizmayı da önleyen tarçın, kalp sağlığınızı destekleyecek nitelikte etkiler gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir