Girdiğim Siteleri Nasıl Silerim?

Girdiğim Siteleri Nasıl Silerim?

Bir çok kişi bu sorunu yaşıyordur. İnternette bazı sitelere girersiniz fakat girdiğinizi kimsenin bilmesini istemezsiniz.

Aslında kolaydır çözümü, internet explorer‘dan araçlar menüsü –> internet seçeneklerine girip geçmişi sil dediğinizde silinir. Ama bütün girilen siteler siler. Siz sadece girdiğiniz siteleri silmek istersiniz. Bunun da çözümü vardır. İşte şu işlemleri yapıyorsunuz.

Başlat –> Çalıştır –> Regedit yazıyoruz ve kayıt defteri düzenleyici açılıyor.

Sol tarafta HKEY_CURRENT_USER yazısının yanındaki [+] ‘ya basarak açıyoruz ve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs dizinine kadar geliyoruz ve görüyoruz ki karşımızda girdiğimiz siteler var. url1 url2 şeklinde. Burada silmek istediğimiz sitenin karşılığında ki url yazısında sağ tıklayarak sil diyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken sildiğiniz site adresinden sonra url sıralamasını tekrar düzenlemeniz. Yoksa bütün girilen siteler çıkmayacaktır. Yani sildiğiniz site url8 diyelim url7 ‘den sonra url9 ‘a geçecektir onun için url numaralarını tekrar düzenlemeniz gerekir sırayı bozmamasılınız. Yine takıldığınız bir yer olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Daha kolay olarak F3 tuşuna basarak silmek istediğiniz siteyi yazıp arama yapabilirsiniz.

Resimde doğru url sıralaması verilmiştir. url numarasını değiştirmek için sağ tuş tıklayarak yeniden adlandır demeniz gerekmektedir.

Girdiğim Siteleri Nasıl Silerim?

Alıntıdır.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir