Beklenmedik bir hata oluştu – WordPress Güncellemeden Sonra Oluşan Sorun


Hata

Beklenmedik bir hata oluştu. WordPress.org sunucularında ya da bu sunucunun ayarlarında bir şeyler yanlış olabilir. Eğer problem çıkmaya devam ediyorsa lütfen destek forumlarına başvurun.


Error

An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums.

Yeni eklenti ve tema eklemek istedğimde sayfa da böyle bir hata ile karşılaştım. Belki farkındasınızdır bazı eklentiler de düzgün çalışmıyordur.

48 Saatlik araştırmalarım sonucu bu sorununda üstesinden geldiğim için çok mutluyum çünkü başımdan geçen bir sorunu sizinle paylaşmaktan mutmuluk duyuyorum.

Genellikle bu hata WordPress 3.5 sürümünde karşılaşılmış. Güncelleme sırasında wordpress ayarlarınızda bazı değişiklikler yapıyormuş (Veritabanı’nda/Database) ve bu değişiklik sırasında sunucunuzda veya dış sunucudan alınan bilgi hasarlandığından dolayı ayarlar problem oluşuyormuş.

Duramıyorsunuz, biliyorum hemen çözüme ulaşmak istiyorsunuz. Pekala artık çözüme gçebiliriz.

Web sitenizin,

  1. phpMyAdmin girin.
  2. Veritabanını seçin.
  3. SQL tıklayıp. SQL sorgumuzu yazalım.
SELECT * FROM  wp_options WHERE option_name= 'disable_fsockopen'

Sonuca ulaşınca çıkan satırı silebilirsiniz. Dilerseniz direk silme komutu kullanarakta işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

delete from wp_options where option_name='disable_fsockopen'

Umarım sorununuz çözülmüştür.

Comments

  1. Hocam bende aynı hatayı alıyorum fakat ne yaptıysam düzeltemedim. Sizin önerdiğiniz kodu phpmyadminden arattım fakat wp-options içerinde öyle bir kodun olmadığı yazıyor. Yardımınızı bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir