Aion Nedir Aio na Giriş

Aion Nedir Aio na Giriş

Oyuna NCSoft tarafından, hesabımızı aldıktan hemen sonra bize verilen bir Client sayesinde erişim sağlıyoruz. Bu Client in içinde NCSoft un tüm oyunları mevcut ve direkt buradan istediğimiz oyunu bilgisayarımıza indirip otomatik kurabiliyoruz. Tabi ilk önce bu launcher – client programımızıda bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor. Tüm NCSoft oyunları bu launcher içinde not installed bölümünde bulunmakta. Aion a tıklayarak install dediğimiz anda bir background install başlıyor. Launcher ı kapasak bile tekrar açtığımızda bu indirme devam ediyor. İndirir indirmez ise ki (ben 100kb civarı ile indirdim) hemen kuruluma başlıyor.

İlk farkettiğimiz özellik oyun hilecilere büyük oranda zorluk yaşatacak “game guard” ın inmesi ve yüklenmesi. Bu otomatik bir güvenlik methodu. Tabiki oyun içi güvenlik yöntemleride mevcuttur. Genelde game guard oyun ile ilişkili bir ikinci yan program açılmasını engelleyen vede bilgisayarda trojan ve benzeri kurtcuklar varken oyunu açmayan bir sistem. Çok iyi düşünülmüş ama şu var game guard ne kadar güvenilir olursa olsun wow un “şifre üreticisinin” yerini tutmayacağıda bir kesin. Çünkü wow un bu sistemi SIFIR HACK sağlayan mükemmel bir sistem. Hani bankalardada yeni yeni kullanılan sifre üreticilerin benzeri. İlerde Aion dan bu yeniliği bekliyorum. En azından oyun satışa çıktığında; oyun kutumuzun içinden çıksaydı hiçde fena olmazdı. Çünkü maliyeti 3 euro gibi bir rakam.

Oyuna girmek için launcher ımızdan play game a tıklamamız yeterli. Hemen game guard devreye giriyor ve Aion giriş sayfası ekranı kaplıyor. Yanlız nedendir bilmem Aion açılmadan evvel gelen NCSoft reklamı bana biraz uzun süre bekliyor gibi geldi. Bu tarz beklemeleri ben betalarda henüz kodlamaların tam anlamıyla sonlandırılmamasına bağlıyorum. Yani şu an için normal.

Karşımıza çok mükemmel bir ekran görüntüsü geliyor. Hemen ortasında account adı ve şifremiz soruluyor. İnsan ister istemez bu interaktif ekran görüntüsüne takılıp kalıyor. Çok mükemmel bir manzara. Tabi oyunun çekiciliği bizi kendimize getiriyor ve oyuna girmek için bir an bile beklemek istemiyoruz. Hemen kullanıcı adı ve sifremizi yazdıktan sonra, bilindik sözleşmemizi onaylıyoruz ve karşımıza server – realm ekranı çıkıyor. Tek bir test realm mevcut, ama oyun çıktığında scrollu bir uçtan bir uca çevirerek realm leri göreceğimiz bir kesin. Hemen realm adına çift tıklayarak oyunun yüklenmesini bekliyorum. Fazla beklemeden hemen karakter seçim ekranı karşımıza çıkıyor. Bomboş ama güzel manzaralı bu ekrana karakter eklemek için aşağıdaki menu den “create” e tıklayınca karşımıza mükemmel grafikleri ile sınıf seçim ekranı çıkıyor.

Daha evvel okumamış yada sınıfları araştırmamış iseniz burada uzun bir süre bekleyeceksiniz demektir. 4 üst sınıf var. Bunlar erkek ve kadın diye iki ye ayrılmış durumda. Açıkcası ayrımın bu ekranda olması ve bu derece büyük bir alan kapatması bana biraz itici geldi. Burda 4 üst sınıfı 4 ayrı karakter animasyonuna tıklayarakda secebilirdik. Erkek ve kadın olmak üzere 8 adet karakter animasyonu bana biraz gereksiz göründü. Cinsiyet secimi çok basit bir yollada yapılabilirdi. Zaten bu ekranda sınıflar çok iyi giysi ve silahlarla donatıldığı için hepsi göze bir hoş görünüyor. Sanki insan geleceğini tek bir ekranda görebiliyor. Her bir karakter sınıfına tıkladığınızda o karaktere kamera yaklaşıyor ve karakter güzel bir spell efekti sergiliyor. Bunun yanında sınıfın üstünde çıkan bir menu ile o sınıfın özellikleri bize sunuluyor. Kaç staminası kaç intellect vs.. var buradan görebiliyoruz. Bu üst sınıflar Warrior, Scout, Mage ve Priest olmak üzere 4 adet den oluşuyor. Erkek ve kadın olarak ( Male – Female ) 8 sınıf karakteri; sınıf seçim ekranında bulunuyor. Next dediğimizde yada sınıfa çift tıkladığımızda artık sınıfımız karakter yapılandırmamıza hazır oluyor ve karakter yapılandırma sayfası çıkıyor.

Sınıf seçim ekranı ve karakter yapılandırması hakkında çok kısa bir video (youtube)

Karakter yapılandırma sayfası o kadar ayrıntılıki, bu derece ayrıntıya sayfa yettiremem doğrusu. Karakterimizi randomize olarak yapılandırabiliriz. Belkide yüzlerce çeşit randomize karakter var. Ama bence en iyisi kendimizin karakter özelliklerini belirlememiz olur. Boy, kilo, kas için bir çok menu mevcut. İstediğimiz genişlikte bir pazı yapabileceğimiz gibi ipince bir bacağa sahip olabiliriz. Göğsümüzü genişletip, omzumuzu düşürebiliriz. Burnumuzu kaldırıp, gözslerimizi çekebiliriz. Tabi dövmeleri de unutmayalım. Bunlar yapılandırma menulerinin sadece 100 de 1 i. Fiziksel oynamaların yanı sıra yüzümüz ve bedenimiz için çeşit çeşit renklere de sahibiz. Karaktermizi uzaktan yapılandırabileceğimiz gibi, büst hatları için yakınlaştırarakta oluşturabiliriz. Hazır bazı şablonları kullanabileceğimiz gibi, en ince ayrıntıları bile kendimiz belirleyebiliriz. Karakterimize çıplak, standart giyinik ve set kıyafet ile bakabileceğimiz üçlü bir menüde var. Karakterimizi tamamen oluşturduktan sonra, yapmamız gereken tek şey hemen üstteki yere Lakabımızı yazarak oyuna girmek oluyor. Bu kadar ayrıntılı karakter yapılandırması, görünüş olarak birbirine benzer çok az oyuncunun oyunda yer alacağı duygusu yaratıyor insanda. Bu gerçekten harika bir özellik.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir