WhyDoWork AdSense WordPress İçin

WhyDoWork AdSense WordPress İçin

Bu eklenti sayesinde adsense reklamlarını istediginiz yerde gösterme imkanı bulunuyorsunuz

Kurulumu ve kullanımı için herhangi bir kodlama veya tasarım bilgisine ihtiyaç duymayan oldukça kolay bir eklenti WhyDoWork AdSense. Ayrıca birçoğumuzun sorunu haline gelen yazıların içlerine AdSense kodu ekleyememe sorunu da bu eklenti çözüme kavuşuyor.

Eklentiyi kullanmak için önce şuradan indireceğiniz zip dosyasından çıkan whydowork_adsense.php dosyasını sitenizin wp-content/plugins/ dizinine yüklüyorsunuz ve Eklentiler bölümünden aktif ediyorsunuz. Akabinde site yönetim panelinden Ayarlar’a geldiğinizde üst kısımda WhyDoWork AdSense adında bir sekmenin oluştuğunu göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

WhyDoWork AdSense sekmesine geldiğinizde farklı 10 adet AdSense kodu tanımlayabileceğinizi ve bu tanımlı kodları sitenizin farklı sayfalarında görünmesi için ayarlayabileceğinizi göreceksiniz.

Eklenti, her sayfa için 3 adet AdSense kodu yayınlamanıza izin veriyor. Bu işlem için ilk önce Google AdSense hesabınızdan oluşturacağınız reklam kodunuzu / kodlarınızı eklentiye tanımlamanız gerekmekte. Önizleme bölümünde tanımladığınız AdSense kodunun nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir nokta, önizlemede görünen bu reklama tıklamamanız. Aksi halde kendi reklamlarınıza tıkladığınız için Google AdSense hesabınız iptal edilebilir.

Tanımladığınız kodları Anasayfada yayınlayacaksanız Anasayfa (Kategoriler, Arşiv) bölümü altındaki alanlardan seçim yapmanız gerekiyor. Anasayfa başlığı altında sırasıyla hangi AdSense kodunun (Kod #:) ne tür bir yerleşimle (AdSense Yerleşimi:) ve kaçıncı yazıda (Yazı sırası:) yayınlanacağını belirtin. Aynı işlemi ikinci ve üçüncü sıra için tanımlayarak bir sayfada 3 defa AdSense reklamı yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Tekil sayfalarınızda da daha önce tanımladığınız AdSense kodlarınız için yerleşim seçerek reklam yayınlayabilirsiniz.

WhyDoWork AdSense Eklentisi’nin Türkçesini indirin.

WhyDoWork AdSense Eklentisi’nin İngilizcesini indirmek istayenler ise buradan indirebilirler..

Not: Bu eklenti wordpress 3.0.5 üstü sürümlerde çalışmamaktadır. Daha üst sürümlerde kullanmanız için AdSense Now! tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir