Travian Tılsım Almak – Tılsım Nasıl Alınır?

Travian Tılsım Almak – Tılsım Nasıl Alınır?

Travianda tılsım almak için elimizde bulunması gerekenleri yazalım normal serverlar için anlatımdır buraya dikkat edelim speed serverlarda daha fazla asker gerekmektedir burdaki asker sayılarına bakmayın geri kalan herşey aynıdır.

Tılsımlar cıktığında inaktif durumdadır, şuan tam kesin olmamakla birlikte tılsımların kaç günde açılacağı (aktif olacağı) belli degildir bazen 15 gunde aktif oluyo bazen 1 haftada bazen 2 günde yani tılsımlar çıktıktan sonra tılsımlar aktif olanakadar online sürenizin iyi olması gerekmektedir yakın dostlarınıza telefon numaranızı bile bırakabilirsiniz siz bilgisayar başında yokken açılırsa haberiniz olsun diye bu işin ilk zorluğuydu çünkü tılsımlara herkes saldıracak ve erken davranan kazanır turnuva yeri çok önemlidir onuda kasabilirsiniz.

Tılsımlar büyük ve güçük olmak üzere iki gruptur büyük tılsımları almak için hazine binasını 20 küçük tılsımları almak için hazine binasını 10 yapmanız gerekmektedir, hazine binası 10 olan kişi aynı hazine binası ile 2 küçük tılsım alamaz bunu vaha olayına benzetebiliriz.

Peki tılsım almak için nekadar ordu gerekir? bu soruyuda söyle cevaplayabiliriz az önce yukarıda dediğimiz gibi tılsımlar çıktıktan sonra kaç günde aktif olacağı belli değildir ve bu aktif olma süresi uzadıkça daha fazla asker gerekmektedir, herkesin yeterli askeri olmaması gerekir sonuç olarak öncelik başarılı oyuncularındır hazırlığını önceden yapan alsın meselesi ama ben size birkaç tüyo vermek istiyorum herşeyi iyi oyuncular alırsa olmaz başkalarıda alabilmeli tılsımlar server başladıktan 5 ay sonra çıkmaktadır siz bu zamana göre kendinizi hazırlarsanız tılsımlar istediği zaman aktif olsun sizi etkilemez tılsımlar çıktıktan sonra sürekli asker basıyoruz durmak yok, çünkü nekadar asker yeteceği kesin olarak belli değil sunuda belirtmek isterim 15 günden daha fazla hiç olmadı şuana kadar, yani tılsımlar 15 gün sonra açılacakmış gibi asker hazırlarsanız sorun ortadan kalkacaktır.
Büyük tılsımlarda küçük tılsımlara oranla daha fazla koruyucu asker vardır küçük tılsım almak için elinizde
10bin yaya 3bin atlı , büyük tılsım için 15bin yaya 5bin atlı askeriniz olsa yeter

Şimdi bu şekilde hazırlanarak alınmış bir tılsım raporu veriyorum tılsımlar çıktığı hafta açılmıştır bu yüzden tılsımı koruyan asker sayızı az ama yinede hazırlık yapmayanlar kolay kolay alamaz

Tılsım alma

Rapora dikkali bakarsak tılsım almak için tılsım köyündeki hazinenin yıkılması gerektiğini görüyorsunuz saldırıda koçbaşı yollamanıza gerek yok çünkü tılsım köyünde sur yok :) ancak elinizdeki askerin yetip yetmeyeceğinden süpheliyseniz saldırı gücünü arttırmak için yollayabilirsiniz aynı şekilde saldırı gücünü arttırmanız için travian plus bölümünden altın basarak askerlerinizin saldırıda %10 daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi en önemli ve son nokta şu tılsımı kahraman taşır kahramansız yapılan saldırıda tüm askerleri kesseniz bile tılsımı alamazsınız tılsımı almak için kahramanıda saldırıda yollamanız şart. yukarıda vaha olayına benzetebiliriz demiştim burdada başrol kahraman :)

Comments

  1. Bence çok güzel bir kaynak, yıllardır oynarım travianı ama büyük ve güçük tılsımların bile ne olduğunu bilmiyordum, emeğinize sağlık..

    IPlayForKeeps

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir