Tilapia buttikoferi – Joker

Tilapia buttikoferi – Joker

Tilapia buttikoferi - Joker - Cichlid

Latince Adı: Tilapia buttikoferi
Coğrafik Kökeni: Batı Afrika nehirleri.

Yaşam Alanı: Derin Kayalık Alanlar
Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul (Omnivor)
Davranış Biçimi: Aşırı agresif.
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif
Yüzme Seviyesi: Orta
Cinsiyet Ayrımı: Belirgin bir cinsiyet ayrımı yoktur. Erkekler nispeten daha büyüktür.
Üreme: Tek eşlidir. Düz yumurta dökerler. Yumurtlama döneminde çok daha agresif hale gelirler. Üretilmesi çok kolay değildir.
Sıcaklık: 23°C – 25°C
En Fazla Büyüdüğü Boy: 30 cm.
En Az Akvaryum Hacmi: 500 litre
Su Sertliği: 15 °dH
pH: 6.5 – 7.0
Zorluk Seviyesi: 2

Genel Yorum: Büyükleri ele bile saldıracak kadar agresfilerdir. Akvaryumda çoğu kez sorun yaratıp bakıcılarını akvayum hobisinden soğutmalarıyla meşhurdurlar. Küçük balıkların yanında şansı yoktur, er ya da geç av olacaklardır. Bitkisel yem de ihmal edilmemelidir, akvaryumdaki yumuşak yapraklı bitkileri yerler. Çok çabuk büyürler. Tilapia joka ile karıştırılmaktadırlar. Akvaryumda geniş yüzme alanları olamalıdır. Kayalar da unutulmamalıdır. Geniş akvaryumlarda bakılmalıdır.
Bilgilerin Açıklaması
Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
Zorluk Seviyesi: 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir