Sitelerdeki Reklamları Engelleme – AdBlock Plus – Mozilla Firefox Eklentisi

İnternet ortamında dolaşmak artık sıkıcı bir hal almıştır. Bunun başlıca sebeplerinden biride sitedeki reklamlardır. İnternette rahatlıkla dolaşabilmemiz için Wladimir Palant tarafından geliştirilmiştir.


Adblock Plus ile rahatsız edici reklamlara takılmadan sörfün tadını çıkarın. Kurulumdan sonra eklenti çubuğunun üzerindeki AdBlock simgesinin üstüne tıklayın ve açılan menüden devre dışı kal seçeneklerinden birini seçin. Artık o banner’ı bir daha görmeyeceksiniz. Veya araç çubuğunda bulunan Adblock Plus ikonuna tıklayın ve sitelerdeki tüm bannerve reklamları otomatik olarak o menüden yardım alarak kaldırın.

Gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde artık Banner ve reklamlar sitelerde gözünüze kalabalık gözükmeyecek. Tek dezavantajı işinize yarayabilecek olan reklamları da göremeyeceksiniz. Bu Firefox ekletisi sayesinde her siteye girdiğinizde sisteminize indirilen banner ve reklam resimleri artık kotanıza sorun olmaktan çıkacak. Ve sitelerin açılma süreleri oldukça hızlanmış olacak.

Firefox’un eklentiler menüsünden süzgeç tercihlerinizi ayarlayabildiğiniz gibi, eklenti çubuğu üzerinden de ayarlayabilirsiniz. Firefox tarayıcınızda eklenti çubuğunu etkinleştirmek için FireFox simgesine ardından Seçeneklerden Eklenti Çubuğuna tıklamanız yeterlidir.

Yazılımcı Hakkında

Firma Wladimir Palant
Web-Adres http://adblockplus.org/
D.Tarihi March 5, 2007

Adblock Plus 2.5.1

Eklentiyi YükleAlternatif Yükle (Manuel)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir