KAVİTASYON BALONCUKLARLA SELÜLİT TEDAVİSİ

Yaz mevsimi gelmeden selülitlerimizin varlığını tekrar hatırlamaya başlamanın zamanı geldi. Ancak uygulanan sayısız yeni yöntem, kafamızı karıştırmak için yeterli! Dr. Seyfi Akbay’ın da uyguladığı Eximia Kavitasyon; pratik, çok yönlü ve tek bir seansla selülitlerinizin azalmasına yardımcı olabiliyor.

Selülit oluşumunun birçok farklı nedeni olduğu söyleniyor. Sıfır beden kadınlarda dahi rastlandığını göz önünde bulundurursak, gerçek nedeni nedir?

Dr. Seyfi Akbay: Selülit genetik bir sorun, ancak tetikleyen birçok farklı sebebi de var. Yapılan araştırmalar; hareketsizlik, spor yapmamak, tüm gün oturarak çalışmak, hipotroidi, hormonal değişimler, hamilelik, kronik kabızlık, yanlış beslenme, doğum kontrol hapları, karaciğer disfonksiyonu, ruhsal problemler ve kullanılan anti depresanlara bağlı kilo alımı gibi rahatsızlıkların selülit oluşumuna neden olduğunu gösteriyor. Tabi yemek yeme alışkanlıklarının etkisi de büyük. Örneğin yağlı besinler tüketen Akdeniz kadınlarında diğer ülkelere nazaran daha fazla selülit olduğu biliniyor.

Peki tüm bu sebeplerin selülit tedavisine başlarken herhangi bir etkisi var mı?

Dr. Seyfi Akbay: Sebebi bilirseniz, tedavi çok daha kolay gerçekleştirilir. Bu nedenle kafanıza göre herhangi bir yöntemi denemeden önce, bir dermatolog ya da dâhiliyeci yardımıyla gerçek nedeni öğrenmelisiniz. Eğer hormonal bir rahatsızlığınız varsa, yağ hücrelerine dokunulmadan önce hormon tedavisi görmenizde fayda var. Hormonal rahatsızlıklar giderildikten sonra asıl amacınıza yönelerek görüntünüzü yenileyebilirsiniz. Elbette doğru adımlar atarak.

Nedir sözünü ettiğiniz doğru adımlar?

Dr. Seyfi Akbay: Selülit tedavisi iki aşamadan oluşuyor, ilk aşamada selülitinizin derecesi ölçülüyor. Bunu anlamak için bir estetisyen ya da dermatologa başvurmanızı tavsiye ederim. Bir arkadaşınız ya da ayna yardımıyla, çok parlak ışık altında selülitinizin derecesini siz de ölçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayaktayken, yüzükoyun uzanınca ve sıkınca ne kadar belli olduğuyla ağrı olup olmadığını incelemek. Ayaktayken görünüyorsa, selülit probleminiz artık gözden kaçmıyor demektir. Yüzükoyun yattığınızda görünmüyor da sadece sıkınca belli oluyorsa, çözümü daha kolay.
Vücudunuz hangi pozisyonda olursa olsun selülitleriniz görünüyorlarsa hiç zaman kaybetmeden tedaviye başlamalısınız. İşte bu noktada da ikinci aşama devreye giriyor! Derecenize uygun tedaviyi bulmak… Genellikle konu selülit olduğu zaman tek bir tedavi yerine kombine yöntemler daha etkili sonuçlar doğuruyor.

Tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken özel noktalar bulunuyor mu?

Dr. Seyfi Akbay: Tabii… Eğer doğru beslenmez ve spor yapmazsanız tedaviye harcadığınız para boşa gidecektir. Bu yüzden tedavi süresince bol bol su içmek, çay, kahve ve alkollü içecekleri en aza indirgemek, gazlı ve konsantre içeceklerden uzak durmak, tuz ve karbonhidrat tüketimini sınırlamak, sebze, meyve ve balık ağırlıklı beslenmek, bol bol bitki çayı içmek, hareket etmek, egzersiz yapmak ve masaj yaptırmak oldukça önemli.

Uyguladığınız Eximia Kavitasyon en yeni selülit tedavilerinden biri. Bu tedavide nasıl bir yöntem uygulanıyor?

Dr. Seyfi Akbay: Kavitasyonel; ultrasound, elekroporasyon ve vakum sistemlerini birleştiren kombine bir tedavi yöntemi. Yöntemin etkisi de burada zaten. Tek bir cihaz kullanarak birden fazla işlem gerçekleştiriliyor. Önce ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncuklarıyla yağ hücreleri yok ediliyor, daha sonra elektroporasyon yöntemin etkisini artırarak daha çabuk sonuç alınmasını sağlıyor ve uygulama sonrasında aynı aletle yapılan vakum uygulaması sayesinde atık yağların vücuttan uzaklaştırılması sağlanıyor. Cilt üzerinden yapılan bu yöntem gelişmiş teknolojisi sayesinde üç santim derinlikteki yağ hücrelerinin dahi azalmasını sağlıyor. Tek bir seansta dahi olumlu sonuç alabiliyoruz. Tabii önce ödem atılıyor ve ancak birkaç seans sonra yağlardan ve selülitlerden tamamen arınılıyor. Sonuç ise kalıcı. Bu yöntem vücudun neredeyse her bölgesine uygulanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir