İphone 3GS Nasıl Tami Edilir Tamir Rehberi Burada

İphone 3GS Nasıl Tami Edilir Tamir Rehberi Burada

Onca para verip aldıgınız iphone 3gs bozuldu diyelim ne yapacaksınız garanti süresi içerisinde elbette servise göndereceksiniz ama ya garanti bittiginde

“S” harfi genellikle bir ürünün biraz geliştirilmiş sürümleri için kullanılıyor. Tabi başka harfler de var ama şimdi konumuz bu değil. Apple, iPhone 3G’yi güncelleyerek ürün adının sonuna bir S ekledi. S, Speed’in (Hız) kısaltılmışı. Peki bu S harfi, 7.2 Mbps’lik devasa HDSPA hızının dışında eskinin üzerine neler ekledi?

En yüksek kapasite 16 GB’dan devasa 32 GB’a çıktı, GPS için adım adım yönlendirme özelliği eklendi, otomatik odaklama özelliği olan ve saniyede 30 kare video çekebilen 3 MP bir kamera yerleştirildi, MMS desteği sunuldu, pil ömrü arttı (internet gezintisi sırasında 9 saat ve sadece müzik dinlendiğinde 24 saate kadar) ve biz Türk insanlarının pek ilgilenmeyeceği bir özellik daha var: iTunes üzerinden film, dizi ve sesli kitap satın alıp kiralayabileceksiniz.

Görünüm bakımından 3G’den neredeyse farksız bir telefon. Daha önce iPhone 3G satın alanlar pişman olur mu? Pek zannetmiyoruz. Yalnız 3GS’in çıkışı iPhone 3G’nin 100 Dolar daha ucuzlamasını sağladı.

Her şey iyi giderken güzelim iPhone 3G S’niz bozuldu diyelim (elbette böyle sağlam ürünlerde bozulma oranları çok düşük). Garantinizin süresi de geçti? Ancak yeterli alet takımınız ve deneyiminiz var diyelim. O zaman telefonunuzu açıp içinde nelerin olup bittiğini öğrenmeye kalkar mıydınız?

Rapid Repair adlı tamir ustası gibi bir site ilk iPhone 3GS’i kaptığı gibi içini açıp parçalara ayırmakta sakınca görmemiş ve iPhone’un kalbine nasıl inileceğini adım adım anlatmış.

Gerekli Aletler

  • Küçük çaplı Yıldız Tornavida
  • Düz Tornavida
  • Isı Tabancası
  • Güvenli Kasa Açma Araçları

Buraya tıklayarak gerekli el aletlerinin tümünü görebilirsiniz.

Tüm gerekli alet edevatı topladıktan sonra iPhone 3GS’nizi temiz ve düzgün bir zemine yatırın. Ya da yumuşak bir kumaş bez üzerine de yatırıp çizilmelere karşı önlem alabilirsiniz. iPhone 3G S’nin arkasına baktığımızda 3G sürümü ile hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir