Hollandalı Yıldız Dirk Kuyt Fenerbahçe’nin Altyapı Çalıştırıcısı Yolunda

Fenerbahçe’nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

Profesyonelliği, aile hayatı ve sıcakkanlılığı ile taraftarın ve bütün sporseverlerin büyük saygısını kazanan Kuyt altyapıdaki futbolcularla da yakından ilgileniyor.

Dünyanın en önemli altyapı sistemlerinden biri olan Hollanda ekolünden yetişen sarı-lacivertli futbolcu geldiği yeri unutmuyor. Bu yüzden sarı-lacivertli kulüpteki gençler ile yakından ilgilenmenin çok önemli olduğunu biliyor.

Dirk Kuyt’ın saha dışındaki bu davranışları kulüp içinde kendisine yeni bir isim de kazandırdı. Özellikle gençler, Hollandalı yıldıza, “Fenerbahçe’nin Cruyff’u” diyor.

photo dirkkuyt

Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Kuyt’ın kulüpteki geleceği ise henüz net değil. Ancak hem Kuyt hem de kulüp prensip olarak devam etmek istiyor. Yaşı artık 34 olan Hollandalı oyuncunun kariyerini noktaladıktan sonra Fenerbahçe’de görev alması ya da altyapıda görevlendirilmesi de planlar arasında yer alıyor.

Çocukları altyapılarda
Dirk Kuyt’ın çocukları da Fenerbahçe altyapılarında eğitim görüyor. Kızı Noella voleybol eğitimi alıyor. Oğulları Roan ve Jordan ise altyapıda futbol oynuyor. Çocuklarını sık sık izlemeye giden Kuyt, minik oyuncularla da yakından ilgileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir