Elma Sirkesi Diyeti

Birçok sağlık sorununa iyi gelen elma sirkesi aynı zamanda sizi zayıflatan harika bir gıdadır. Ünlüler arasında da yaygın olarak kullanılan elma sirkesi özellikle vücuta biriken yağlara karşı çok etkili.

Salatanıza ekleyeceğiniz elma sirkesi metabolizmanızı hızlandırırak daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

İştahınızı bastırın

Elma sirkesi vücutta biriken yağlardan kurtulmak için mükemmel bir araçtır. İştah bastırma özelliği olan elma sirkesi, zamansız gelen yeme isteğini zamanla kaybetmenizi sağlar ve ikinciği tabağı yemenizi engeller.

Metabolizma

Elma sirkesinin en önemli özelliklerinden biri de metabolizmayı hızlandırmasıdır. Vitamin, mineral ve potasyum açısından zengin olan elma sirkesi ile metabolizma hızınız artar. Hızlanan metabolizma demek daha fazla yap yakmak demektir.

Gün içinde çok seyrek aralıklarla yemek yiyorsanız muhtemelen metabolizmanız çok yavaştır. Yavaş metabolizma daha seyrek çalışan, yani daha seyrek yağ yakan metabolizmadır. Metabolizmanız çok yavaşsa zayıflamanız oldukça zorlaşır.

Elma sirkesi kan şekeri seviyesini dengeler. Böylece insülin seviyenizde anı çıkışlar olmaz ve zamansız acıkmazsınız. Vücudunuzdaki ani insülin dalgalanmaları vücudunuza “yağ depola” sinyali gönderir. Bu yüzden elma sirkesi her diyet ile birlikte tüketmeniz gereken mükemmel bir diyet desteğidir.

Şişkinlik

Özellikle kadınlarda şişkinlik ve vücutta fazla su toplanması istenmeyen görüntülere yol açabiliyor. Elma sirkesi güçlü bir idrar sökücüdür ve vücutta biriken fazla suyu kısa sürede atarak şişkinlikten kurtulmanıza yardımcı olur.

Nasıl?

Elma sirkesini yemekten önce bir içeceğe karıştırarak veya yemeğinize ekleyerek tüketebilirsiniz.

Yemekten önce 2-3 çay kaşığı elma sirkesini büyük bir bardak suya veya en sevdiğiniz meşrubata karıştırarak içebilirsiniz. Lezzet konusunda kaygılarınız varsa size domates suyunu öneriyoruz

Devamını okuyun: http://www.diyetcim.net/diyet/elma-sirekesi-ile-diyet.html#ixzz1F73pv6n3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir