Adsense Reklam İnceleme Merkezi Ne İşe Yarar

Adsense Reklam İnceleme Merkezi Ne İşe Yarar

adsense
Reklam İnceleme Merkezi nedir?

Reklam İnceleme Merkezi, sayfalarınızda görünen yerleşim hedefli reklamları incelemenize olanak tanıyan yeni bir yayıncı aracıdır. Reklam İnceleme Merkezi, yayıncıların sitelerinde görünen yerleşim hedefli reklamlar üzerinde daha fazla şeffaflık ve kontrol elde etmesini sağlamaktadır. Reklamlara, metin veya resim reklamı gibi, türlerine göre filtre uygulamanın yanı sıra reklam gruplarına ve reklamverenlere tek tek izin vermeyi veya engellemeyi seçebilirsiniz.
Reklam İnceleme Merkezi’ndeki reklamları engellemeyi seçerseniz, reklam grubunu veya reklamvereni engelleme sebebinizi belirtmeniz gerekir. Reklamverenlere sunduğumuz bu

geribildirim reklamverenlere, daha fazla sitede görünmek üzere reklam kalitesini, içeriğini ve alaka düzeyini nasıl ayarlamaları gerektiği hakkında fikir vermektedir.

‘Otomatik uygulamaya izin verme’ ve ‘el ile inceleme’ reklamları arasındaki fark nedir?
Reklam İnceleme Merkezi’ni ilk seçtiğinizde, ayarınız varsayılan olarak otomatik uygulamaya izin verme seçeneğine göre yapılmıştır; bu, sitenize yönelik yeni yerleşim hedefli reklamların tümünün yayınlanmasına otomatik olarak izin verileceği anlamına gelir. Reklamlar sayfalarınızda yayınlansa dahi, bunları inceleyebilir ve daha sonra Reklam İnceleme Merkezi’ndeki Onaylandı sekmesini ziyaret ederek gereken önlemleri alabilirsiniz. İsterseniz, bu sayfada belirli reklam gruplarını veya reklamverenleri engellemeniz olanaklıdır.
Otomatik uygulamaya izin vermenin alternatifi el ile inceleme yöntemidir. El ile incelemeyi seçtiğinizde, otomatik olarak sitelerinizde yayınlanmalarına izin verilmeden önce yeni reklamlara yönelik olarak harekete geçmek için 24 saatiniz olacaktır.
Reklamları el ile incelemeyi seçmeden önce, bunu uygulamanın geliriniz üzerinde olumsuz bir etki yaratabileceğini unutmayın. İncelenmek üzere bekleyen reklamlar sitenizdeki açık artırmada rekabet edemeyeceğinden, sitenize potansiyel kazanç da çekemeyeceklerdir. Lütfen otomatik uygulamaya izin verme yerine el ile incelemeyi seçmeden önce gelir üzerinde yaratabileceği potansiyel etkiyi dikkate alın.

Reklamları, Reklam İnceleme Merkezi’ni kullanarak nasıl inceleyebilirim?
Otomatik uygulamaya izin verme veya el ile inceleme olmak üzere, reklam inceleme ayarlarınızı seçerek işe başlayın. Otomatik uygulamaya izin verme seçeneğini belirlemişseniz, tüm yeni reklamlar otomatik olarak onaylanacaktır; bu durumda, sayfalarınızda gösterilecek reklamları görmek üzere Reklam İnceleme Merkezi sayfasının İzin Verildi alt sekmesini ziyaret etmeniz gerekir. El ile inceleme seçeneğini belirlemişseniz, henüz incelemediğiniz reklamlar Yeni reklamlar alt sekmesinde görünecektir. (Reklamları incelemenizin üzerinden 24 saatten fazla süre geçmişse, reklamların bazılarına otomatik olarak izin verilmiş olabilir ve bunlar artık İzin Verildi alt sekmesinde görünebilirler.)
Reklamlara göz gezdirin. Metin veya resim biçimini sekmelerin altındaki açılan menüden seçerek görüntülediğiniz reklamları filtreleyebilirsiniz. Bir reklam grubu hakkında bir karara vardığınızda, tercih ettiğiniz seçeneği söz konusu reklam grubuna ait ilgili İnceleme ayarları açılan menüsünden belirleyerek kararınızı gösterebilirsiniz. Seçenekleriniz aşağıdaki gibidir:

  • İşlem Yok: Belirttiği anlamı ifade etmektedir. İnceleme tercihiniz otomatik uygulamaya izin verme olarak yapılmışsa, üzerinde hiçbir işlem uygulamadığınız reklamlar 24 saat sonra otomatik olarak ‘Yalnızca bu reklama izin ver’ seçeneğine dönüştürülecektir.
  • Bu reklamverenin tüm reklamlarına izin ver: Bu reklamveren sayfalarınız için reklamlar hedeflediğinde, bunların görünmesine otomatik olarak izin verilecek ve reklamlar İzin Verildi alt sekmenizde gösterilecektir.
  • Bu reklamverenin tüm reklamlarını engelle: Bu reklamveren sayfalarınız için reklamlar hedeflediğinde, bunlar otomatik olarak engellenecek ve reklamlar Engellendi alt sekmenizde gösterilecektir.
  • Yalnızca bu reklama izin ver: Bu reklam grubu sayfalarınızda görünmek açısından uygun bulunmuştur. Bu, aynı reklamverene ait diğer reklam gruplarını etkilemez.
  • Yalnızca bu reklamı engelle: Bu reklam grubunun sayfalarınızda görünmesi engellenmiştir.

Bir reklam grubunu veya reklamvereni engellemeyi seçerseniz, reklamları görüntülememeyi tercih etme sebebiniz hakkında geribildirim sağlamanız gerekir. Bu geribildirim ürünlerimizi geliştirmek için dahili olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca, bunu reklamverenlerle paylaşarak kampanyalarını geliştirmelerine yardımcı oluruz. Reklamverenlere değişiklikleri yönlendirmek için kullanabilecekleri yapıcı geribildirim sağlamak sizin için de en iyi sonuçların alınmasına yol açacaktır.
Reklamların inceleme ayarlarını tercihlerinize bağlı olarak izin verme ve engelleme olarak güncellediğinizde, yaptığınız değişikliklerin hatasız şekilde kaydedilmesi için İnceleme ayarlarını kaydet düğmesini tıkladığınızdan emin olun. Reklamlarda yaptığınız güncellemelerin birkaç saat içinde geçerli olması gerekir. Seçtiğiniz inceleme ayarları hakkındaki fikrinizi değiştirmeniz durumunda her zaman ayarlarınızı daha sonra da güncelleyebileceğinizi unutmayın.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir