Vali Coş: ADÜ Türkiye’nin Güzide Üniversitelerinden Biri

Vali Coş: ADÜ Türkiye’nin Güzide Üniversitelerinden Biri

Yeni akademik yıl dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde tören düzenlendi.

Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, ADÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2009-2010 akademik yılı açılış töreninde, 86 yıl önce Cumhuriyet kurulduğunda bir üniversite, onlarla ifade edilen lise ve sadece yüzlerle ifade edilen kız öğrenciler varken, bugün 81 ilin hemen hepsinde en az bir üniversiteye sahip olunduğunu söyledi. ADÜ’nün çok değerli bilim adamlarına sahip, Türkiye’nin güzide üniversitelerinden birisi olduğunu belirten Coş, “Rektörümüzün ve yöneticilerinin önderliğinde, Aydınlı hemşehrilerimizin desteği ile ADÜ, Türkiye’deki 150’ye yakın üniversite arasında daha önemli ve seçkin bir konuma ulaşacaktır.” dedi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu ise eğitimde temel hedefin en doğru ve yerinde soruları sorabilen bireyler yetiştirmek olması gerektiğini vurgulayarak, bulunduğu ortama merak duyan bireylerin sorumluluk alabileceğini ve karar verici olabileceğini belirtti. ADÜ’nün 25 bin öğrencisi ve 2 binin üzerindeki akademik ve idari personeli ile gelişmesine hızla devam etmiş bir üniversite olduğunu dile getiren Prof. Dr. Boylu, şunları söyledi: “Aydın ili sınırlarını üniversite sınırları kabul eden bizler, Aydınlıları yanımızda görmek istiyoruz. Maddi ve manevi katkılarınızı beklemekteyiz.”

ZAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir