Toshiba’dan Süpriz Bir Ürün – Ultra-Mobil Laptop Modelleri Çeşitleniyor

Toshiba’dan Süpriz Bir Ürün – Ultra-Mobil Laptop Modelleri Çeşitleniyor

Toshiba Avrupa GmbH’nin bir bölümü olan Toshiba Bilgisayar Sistemleri, bugün, ultra-portatif ürün çeşidine kattığı iki yeni ultra-ince modelle öne çıkıyor.

Satellite T110 ve Satellite T130 adlı modeller, sırasıyla sadece 24.9 mm ve 22.2 mm kalınlığında ve her ikisi de 1.8 kg’dan daha hafif. İki yeni model; sadece ultra-portatif ve trendy tasarımıyla değil, aynı zamanda yüksek performansı ve uzun ömürlü pilleriyle de tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Her iki model ayrıca, netbooklara oranla, ultra portatif olduğu kadar daha yüksek performanslı Satellite Pro olarak da bulunabilecek. Her iki üründe, 2009’un dördüncü çeyreğinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da satışa çıkacak. İlk defa Cebit Bilişim Fuarında son kullanıcı ile buluşacak

Ultra-portatif laptopların tam çeşidi

Toshiba Bilgisayar Sistemleri TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada “Birçok müşteri, yüksek portatiflik arıyor. Biz de ürün gamımıza kattığımız bu iki yeni ultra-portatif modelle seçeneklerini genişletiyoruz” diyor. “Yeni ultra-ince laptoplar, hacimleri optimize edilerek içerikleri küçültülen netbooklarla, tam performanslı ultra-mobil laptoplar arasındaki uçuruma bir köprü olacak.”

Toshiba’nın ultra-portatif ürün çeşidi, şimdi; 10.1” NB200 mini-notebook, yeni 11.6” Satellite T110 ve 13.3” Satellite T130 ve yakın geçmişte sunulan 13.3” lik yüksek portatif ve performanstaki Satellite U500 ile genişliyor.

Satellite T- serisindeki yeni modellerin her ikisi de, netbook’lara oranla yükseltilmiş performans, çoklu görev ve içerik kreasyonu sunuyor.

Ultra-portatiflik için uzun pil ömrü

Küçük tasarımına rağmen Satellite T110, tam olarak şarj edilmiş pille 10 saate kadar kullanım sağlıyor. Satellite T130 ise, pili yeniden şarj etmeye gerek kalmadan 6 saate kadar, kullanım sağlıyor. Opsiyonel yüksek kapasiteli pillerle birlikte bu süre çok daha üst seviyelere taşınabiliyor.

Modaya uygun tasarım

Satellite T110 ve T130, Precious Siyah ve Metalik Kırmızı renklerinde üretilmiştir. Satellite T130’un ayrıca Luxe Beyaz İnci modeli de bulunmaktadır. İçi ve dışı şık ve havalı olacak şekilde tasarlanırken, kapağının üstündeki renk, laptopun içinde klavye ve ekranın çevresinde de tekrarlanmıştır. İş odaklı olarak üretilen Satellite Pro T110 ve Satellite Pro T130 şu an sadece Precious Siyah olarak bulunabilir.

Kullanımı kolay ve verimi yüksektir

Her iki yeni cihaza da; büyük boyutlu klavye yazmayı kolaylaştırırken, kaydırmayı da kolaylaştıracak Multi-Touch Kontrollü bir Touch Pad eşlik eder. Toshiba ConfigFree™ ayrıca ağ yapılandırmasını ve online bağlantıyı basitleştirir.

İş için doğru güç

Laptoplar; Hızlı Ethernet, Entegre Anten ve Bluetooth 2.1 + EDR ile gömülmüş WLAN (IEEE 802.11 a/b/g/n) gibi geniş bağlanabilirlik özellikleri sunar. Bunlar ayrıca, 7.2 Mbit/s’lik download oranıyla Mobile Broadband’le bütünleşmek için de hazırdırlar. Ek olarak, Satellite T110 ve Satellite T130; 5’i birarada medya kart adaptörü adaptörü ve üç USB 2.0 port (bağlantı noktası) sağlar. Birleştirilmiş 3D etkili sensör, düşme ya da şok durumunda, HDD’de (500 GB’a kadar) kaydedilmiş bilgileri korur.

13.3” Satellite T130 ve 11.6” Satellite T110’un her ikisinde de, 16:9 görünüm oranlı ve 1366 x 768 pixel çözünürlüklü arkadan aydınlatılmış LED ekran bulunur.

Satellite T130 ve T110 modelleri, ya Intel® Pentium®, Intel® Single Core veya Intel® Celeron Single Core ultra-düşük-voltajlı işlemci ile çalışır. İşletim sistemi Microsoft Windows® 7 Home Versiyonudur. Satellite Pro versiyonlarının işletim sistemi ise Windows® 7 Profesyonel Versiyonudur.

Güçlendirilebilir ve çevre dostudur

Global bir şirketin sorumluluğu olarak Toshiba; tüm laptoplarında, doğaya duyduğu saygı gereği RoHS uyumlu olarak, kurşun, civa ve diğer zararlı maddelerin kullanımını kısıtladığını garanti eder. Ayrıca Toshiba Eco hizmet programı, güç tüketimini azaltmaya yardımcı olur ve kullanıcıyı, laptoplarının kullandığı güçten haberdar eder. Toshiba Satellite T110 ve Satellite T130, ENERGY STAR® 5.0 özelliğine sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir