Teknoloji Farenin (Mouse) Gözünü Açtı

Teknoloji Farenin (Mouse) Gözünü Açtı

Dünyanın önde gelen bilgisayar çevrebirimleri üreticisi Logitech, yeni ürünlerini tanıttı. Yeni ürünler arasında ençok ilgi çeken ise teknolojisi kendisine ait olan Darkfield Mouse.

Teknoloji Farenin (Mouse) Gözünü Açtı

Cam üzerinde çalışma özelliği ile dikkat çeken ürün hakkında bilgi veren Logitech Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Uyar, geliştirdikleri teknoloji ile farenin gözünün açtıklarını, böylece Mouse pad, kumaş, kağıt gibi materyaller üzerinde çalışan yeni farenin şeffaf camı da görerek, üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

Logitech olarak bilgisayar mouse’unu daha önce hiçbir mouse’un gitmediği bir noktaya götürdüklerini belirten Mustafa Uyar, yeni farenin, insanların gece gökyüzünde yolduzları gördüğü gibi camı gördüğünü ve böylece sorunsuz çalıştığını anlattı. Farelerin çalışma sınırların kalktığını anlatan Uyar, “Logitech Darkfield Lazer İzleme teknolojisi ile artık mouse cam ve çok parlak yüzeylerde bile kullanılabilir. Logitech, bu yeni teknolojiye sahip mouse’ları tam boyutlu Mouse Logitech Performance MX ve kompakt tasarımlı notebook mouse’u Logitech Anywhere MX olarak kullanıma sunuyor.” dedi.

Logitech’in duyurusunu yaptığı bir diğer ürün de bilgisayar kullanıcılarının çok fazla USB girişe ihtiyaç duymasında yola çıkılarak geliştirilmiş Unifying. Tek USB girişi üzerinden 6 cihazı kontrol eden teknoloji Logitech mouse ve klavyeyle eşleştirilebiliyor. Böylece bu teknoloji hem bilgisayardaki USB girişlerinin boş kalmasını sağlıyor hem de nerede olursanız olun farklı aksesuarları mevcut kurulumunuza hızlıca eklemenize imkân veriyor. Logitech Unifying receiver teknolojisi, dört yeni Logitech ürünü; Logitech Wireless Keyboard K350, Logitech Wireless Keyboard K340, Logitech Marathon Mouse M705 ve Logitech Wireless Mouse M505 ile birlikte başlıyor.

ZAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir