Sony’den Dünyada İlk

Sony’den Dünyada İlk

Sony, Exmor R CMOS Sensor ve Sony G Lens özelliklerine ek olarak dünyanın ilk 3 yönlü sarsıntı gidericisine sahip yeni Handycam modelleri olan HDR-CX520VE ve 505VE’yi duyurdu.

HD görüntü kalitesi, akıllı çekim özellikleri ve hayran bırakan tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerlerine çeken yeni modeller, en iyi video çekimleri yapıp hareketsiz görüntüler almaya yardımcı olan en son yenilikleriyle beraber geliyor.

Yeni CX520VE’nin şık, kompakt gövdesinin içinde, 26 saat gibi uzun bir süre boyunca, ayrıntı dolu Full HD ve 5.1 kanal surround ses kaydı yapmaya olanak tanıyan 64GB’lık bir dahili bellek bulunuyor. 32GB’lık CX505VE buna karşın 13 saat boyunca aynı şekilde Full HD ve 5.1 kanal surround ses kaydı yapabiliyor.

Sony’nin sensor, lens ve işleme teknolojilerinin en yenilerini sergileyen bu modeller her türlü çekim koşulu altında bugüne kadar görülmüş en iyi görüntüleme performansını sağlıyor.

İnanılmaz görüntü kalitesinin sırrını, son derece yüksek çözünürlükteki Exmor R CMOS Sensör oluşturuyor. Sony tarafından geliştirilen, daha fazla ışık tutan arkadan ışıklandırmalı teknolojiye sahip bu sensor, klasik sensor tasarımlarına yeni bir boyut katarak, mükemmel kontrast ve canlı renklere sahip, 12 efektif megapiksel’e varan çözünürlükte, ayrıntılarla dolu Full HD video çekimleri ve hareketsiz görüntüler sunuyor.

Sony’nin yeni kameraları, gelişmiş optik tasarım, canlı ve net görüntüler ile birlikte daha az renk saçılması sağlayan asferik cam öğeler ve Ekstra Düşük Dağılımlı Cam (ED) gibi özellikler taşıyor.

32GB'lık CX505VE

CX520VE ve 505VE ayrıca, video çekimi sırasında kameranın sarsılmasını üç yönde azaltan dünyanın ilk video kamerası olma özelliğini taşıyor. Bu özellik sayesinde yukarıya/aşağıya ve sola/sağa titremenin yanı sıra, artık kamera dönmesi de düzeltiliyor. Bu da, görüntü sabitliğinin genel olarak iyileşmesine katkıda bulunuyor.

CX520VE ve 505VE’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri de dâhili bir GPS alıcıya sahip olmaları. Hassas GPS alıcısı, uydu bağlantılı bir hassasiyetle kusursuz bir şekilde yer konumlandırması yapıyor. Harita Görünümü (Map View), 3inç genişliğindeki Clear Photo LCD plus ekranda konum gösteriyor. Ayrıca, birlikte gelen Picture Motion Browser yazılımı kullanılarak PC’de gösterilen online haritalar ile çekim yolculuğu tekrar izlenebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir