Silverlight Destekli Bing Maps Geldi!

Silverlight Destekli Bing Maps Geldi!

Microsoft’un, Silverlight Teknolojisiyle Desteklediği Bing Maps, Bing’in Anasayfasına Entegre Edildi. Bing Maps, Google Maps’e Rakip Olabilecek Mi?

Microsoft’un arama motoru Bing, Silverlight teknolojisi destekli harita servisine sonunda kavuştu. Silverlight teknolojisinin nimetlerinden yararlanan Bing Maps, Google’ın harita servisi Google Maps’e rakip olarak başarılı olmayı amaçlıyor. Eylül ortasında duyurulduğundan beri merakla beklenen Bing Maps, harita servisiyle birlikte birçok yenilik daha içeriyor. Daha yumuşak bir dokuya ve Google Maps’teki StreetView’e karşılık gelen Streetside özelliğine sahip olan Bing Maps’in, restoran, alışveriş mağazaları, park yerlerini gösteren hizmetleri de mevcut olacak.

http://bing.com/maps/explore adresinden girip göz atabileceğiniz Bing Maps, Microsoft’un açıklamasına göre önümüzdeki aylarda birçok yeniliğe daha ev sahipliği yapacak. Microsoft ayrıca Photosynth adını verdiği bir özelliği de Bing Maps’te deniyor. Bu özelliği şimdilik New York haritasına giderek, “metropolitan museum of art in New York City” diye Bing Maps’te aratırsaınz test edebilrisiniz. Microsoft ayrıca Bing’in mobil versiyonunu da bugün itibariyle yayınladı. iPhone dahil 25 farklı telefonu destekleyen Bing Mobile, Bing’in popülaritesini mobil platformda artırmayı amaçlıyor.

http://bing.com/maps/explore

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir