Point of View’den NVIDIA ION Teknolojili Dizüstü Bilgisayar

Point of View’den NVIDIA ION Teknolojili Dizüstü Bilgisayar

NVIDIA tabanlı grafik kartlarıyla tanınan POINT OF VIEW, bugün NVIDIA ION’dan güç alan mini dizüstüsü: Mobii ION 230’u sunar. 2009 yılı içersinde en sık sorulan sorulardan birisi: “NVIDIA’nın ION teknolojisini Mobii netbooklara ne zaman aktarmayı düşünüyorsunuz?” idi.

Point of View'den NVIDIA ION Teknolojili Dizüstü Bilgisayar
Bekleyiş sonunda bitti! Duyurulduğu andan itibaren ION/ATOM ikilisi en çok beklenen donanımlardan oldu, çünkü tam bir bilgisayar özelliklerini ufak ve çok az güç harcayan bir tasarımda birleştiriyor. Mobii 230, Intel’in enerji tasarrufu sağlayan Atom 230 işlemcisini ve NVIDIA ION grafik çözümünü harmanlayarak; ufak boyutlarda, çok az güç harcayan ve inanılmaz özellikler sunan bir dizüstünde birleştirdi. ION grafik işleme ünitesi, DirectX 10 ve Shader Model 4.0 (DX9 / SM3.0 opsiyonel) özelliğine sahip ve 10.2” 1024×600 LED LCD ekrana can veriyor. NVIDIA grafik teknolojilerinden olan PurevideoHD ve CUDA ile sınırsız imkanlar sunuyor. Donanımsal hızlandırma ile uygulamalarda, HD video işlemelerinde ve oynatmalarında uçlarda performansa hazır olun. 1080P HD videolarda takılma ya da kesilme olmadan en çok enerji tasarrufu sağlayan bu üründe HDMI çıkışı ile kristal berraklığında görüntüye sahip olabilirsiniz.

Sistem, artırılabilir şekilde 1GB DDR2 bellek ve 160GB sabit diske yer veriyor. Multimedya seçeneklerinde SD/MC kart okuyucu, Wireless-G ağ çözümü, 1.3M piksel webcam ve opsiyonel olarak Bluetooth V2.0, Mobii ION 230’u muhteşem becerikli hale getiriyor. Giriş ve çıkış bağlantı üniteleri olarak 10/100/1000 Mbps LAN, ses giriş ve çıkışları ve 2 adet USB 2.0 sunuluyor. Ayrıca standart 6 hücreli batarya 4400mAh gücüyle Mobii mini dizüstüyü 4 saat kullanılabilir kılıyor. Yeni ve geliştirilmiş Mobii renk seçenekleri olarak siyah, kırmızı ve yeşil limon renkleriyle bir kaç hafta içersinde sizlerle olacak. İşletim sistemlerinde seçimler Linux, Windows XP ya da Windows Vista ile beraber, yıl sonunda Windwos 7 arasında yapılabilir. Yeni Point of View Mobii işiniz, okulunuz ya da seyahatleriniz için mükemmel bir seçim. Ideal boyutlarda ve hafif ağırlığının yanında sunduğu özelliklerle de tam boyutlu bir bilgisayardan beklentilerinizi sonuna kadar karşılıyor. Günlük teknloloji ihtiyacınız için stil sahibi ve taşınablir bir çözüm!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir