Netmahal nasıl kaldırılır Kesin Çözümü

Başımıza illet olan bu Netmahal‘dan nasıl kurtuluruz diye düşüp, araştırmalarım sonucu siz değerli üyelerim ve ziyaretçilerime bu sorununda üstesinden gelip sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum.

1- AŞAMA
1- Windows XP-Windows Vista ve Windows 7 Kullananlar Ctrl+Alt+Del
Windows 8 Kullananlar Ctrl+Alt+Shift Düğmelerine basıp Görev Yöneticisini açsınlar
Windows XP-Windows Vista ve Windows 7 kullananlar İşlemler Kısmında Sol Altta Yer Alan Tüm Kullanıcı İşlemlerini Göster kutucuğunu işaretlesin
Windows 8 kullanıcıları Görev Yöneticisi içindeki Ayrıntılar bölümünü tıklasın
2- yukarıdaki rerimde gördüğünüz ntsvc.exe dosyası bu namussuz netmahaldir. Üzerine Sağ Tuş ile tıklayın Görevi/İşlemi Sonlandıra basın.
3- Eğer ntsvc.exe sizde yoksa ; “C:\Kullanıcılar\[KullanıcıAdınız]\AppData\Roaming\ntsvc” adlı klasörleri bulun ve silin eğer silinmiyorsa Görev yöneticisinde var ve siz görememişsiniz demektir tekrar Görev Yöneticisine gelin orada ntsvc.exe dosyasını sonlandırın ve ntsvc klasörüne tekrar gelerek bu klasörü silin.

4- Şimdi Regedit yani Kayıt Defterinde temizliğe başlayarak bu pislikten kurtulacağız. Windows+r düğmesine basın açılan kutucuğa regedit yazın. Kayıt Defteriniz Açılacak.
5- Kayıt Defterinde Bilgisayar yazısına her arama yapmak için tıklamalısınız. Şimdi ilk aramamızı yapmak için Bilgisayar’a tıklayın ve ardından Ctrl+f veya Düzen–>Bul yapın
6- 64 bit işletim sisteminiz varsa BUL’a explorerEx64.dll, 32 bit işletim sisteminiz varsa explorerEx.dll yazın ve arama düğmesine bir defa basın
7- Bulunan kayıtları sağ tıklayın ve silin ardından F3 düğmesine basarak arama sonlanıp hiçbir şey bulamayana kadar devam edin ve bulduğunuz tüm verileri silin.
8- Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun şimdi yeni kelimeye geçiyoruz.
9- Kayıt Defterinden Bilgisayara Tıklayın ardından Ctrl+f, Şimdi BUL’dan 64 bit sahipleri RtMenu64.dll, 32 bit sahipleri RtMenu.dll kelimelerini aratsınlar
10- Bulunan kayıtları silin, F3 ile bitene kadar uygulayın,Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun
11- Kayıt Defterinden Bilgisayara Tıklayın ardından Ctrl+f, Şimdi BUL’dan Netmahal kelimesini aratın
12- Bulunan kayıtları silin, F3 ile bitene kadar uygulayın,Kayıt defterindeki arama tamamlandı yazdığında durun
13- Kısaca Bul u kullanarak neleri sildik kafası karışanlar için kısaca özetlemek istiyorum;
64 bit işletim sistemi kullanlar explorerEx64.dll , RtMenu64.dll ve Netmahal kayıtlarını sildi
32 bit işletim sistemi kullananlar ise ;
explorerEx.dll , RtMenu.dll ve Netmahal kayıtlarını sildi
Gördüğünüz gibi kafa karıştıracak bir şey değil
14- Silme işlemleri bitince bilgisayarımızı yeniden başlatalım
15- Bilgisayarımız yeniden başladıysa C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Roaming klasörüne gidelim. Baştan söyliyeyim bu klasör gizlidir. Gizli Klasörleri Açarak ancak bu dosyayı görebilirsiniz.
16- C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Roaming içinde Macwebtoise isimli bir klasör olacak, Macwebtoise klasörünü silin. Eğer klasör silinemiyorsa bu klasörü açıp tek tek silin eğer o da olmuyorsa hangi dosya silinmiyorsa Kayıt Defterinden Ctrl+f ile ismi yazıp silin, dosyanın silinmemesi demek işlemi eksik yaztığınızın kanıtıdır. Silme işlemi bittiyse 2. kez bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

2- AŞAMA – SON AŞAMA NETMAHAL İ TAMAMEN KALDIRIYORUZ.
1- C:\Windows\System32 altında GroupPolicy adlı dosyayı bulun. Yalnız bu dosya gizlidir. Klasör seçeneklerinden gizli dosyayı göster demiştiniz 2. aşamada dolayısıyla bu dosyayı göreceksiniz.
2- C:\Windows\System32 altında GroupPolicy içinde Machine klasörü bulunmakta, Machine içinde de Registry dosyası. Registry.pol dosyasını silin veya GroupPolicy klasörünün tamamınıda silebilirsiniz.
3- Silmeniz gereken diğer bir dosya da C:\ProgramData\ntuser.pol dosyasıdır bunu da bulun, bulduğunuzda silin.

3- AŞAMA – TARAYICINIZIN KISAYOLLARINI TEMİZLİYORUZ.
Masaüztünüzde bulunan Chrome simgesine sağ tıklayıp –> Özelliklere girin ve orada yazan Hedefi “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olacak şekilde değiştirin ve Uygulaya basın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir