Maden Suyu(Soda) İçmek Zayıflatır Mı?

Aşırı kilolardan kurtulmak isteyenler değişik yöntemler ile zayıflamaya çalışmaktadırlar. Çoğu insan fazla kilolarından kurtulmak için arkadaş ve çevresinde yer alan insanların tavsiyesini dinler. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonrası önceki yıllarda aşırı kilolarından kurtulmak isteyen bir kişi sirke ve sodayı devamlı bir şekilde içmesi ile beraber 30 kilo verirken, mide delinmesinden dolayı ölmüştür. Bu nedenle yapılan araştırmalar ile sodanın hergün içildiği taktirde zayıflamaya bir etkisi olup olmadığını ayrıntılı bir şekilde alt kısımda yer alan makale de bulabilirsiniz.

Sıklıkla yemek sonraları tüketilen Maden suyunun farklı yararlarıda bulunmaktadır, İçerisinde yer alan mineraller ve karbondioksit gazı ile yer altından dış yüzeye çıkan Maden suyu oldukça doğaldır ve Mide sindirimine yardımcı olur. Günden 1 taneden fazla maden suyu içmenin mideye ve çeşitli organlara büyük bir zararı bulunmaktadır. Soda içmenin zayıflattığı konusunda uzmanların tavsiyeleri arasında Metabolizmayı çalıştırmak için sabah uyanınca 1 bardak sıcak suya 3-5 damla limon suyu sıkarak içebilirsiniz.

Maden Suyu (Soda) Zayıflatır mı ?

  • İçerisinde yer alan minareller nedeniyle oldukça sağlıklı bir içeçektir.  Sıvı ihtiyaçını karşılama konusunda oldukça başarılıdır.
  • Günden en fazla 2 adet içilmesi gerekir.
  • Fazla içilen Maden suyu Böbrek ve Safra kesesine zarar verir.
  • Maden suyu zayıflatmaz arkadaşlar, Normal olarak günlük hayatımızda içtiğimiz su metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımını sağlar. Fakat Şeker , Beyaz ekmek ve katı yağ tüketimi çok olan kişilerin zayıflaması oldukça zordur.
  • Meyveli Soda içerisinde yer alan tatlandırıcılar nedeni ile kilo yapar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir