FaceBook, Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

FaceBook.com çıkarmış olduğu yeni özelliklerin içerisinde, Haber Kaynağı‘nızdaki videoları fare ile aynı hizaya gelmesiyle otomatik olarak oynatıyor. İlk zamanlar güzel görülse de bir o kadar sıkıcı ve bir o kadar zararlı bir uygulama olduğunun kanaatindeyim.

facebook-video

Peki neden zararlı bir uygulama ?? diyorsunuz

Cep Telefonu veya Bilgisayar Kullanıcısı
Internet paketini eğer kotalı kullanıyorsa
-Düşük özelliklere sahip sahip cep telefonu veya bilgisayar kullanımı yavaşlatır.

Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Bilgisayar için: Bilgisayarınızdan Facebook’a giriş yaparak, Ayarlar sekmesini tıklayarak burada bulunan “Videolar” yazan yere tıklayın. Daha sonra video ayarları kısmında “Videoları otomatik oynat” yazan yerde “Açık” olan ayarı “Kapalı” olarak değiştirin.
facebook-pc-video-settings

Android Cihazlar için: Android cihazınızdaki Facebook uygulaması ile giriş yapın. Ekranın sağ üst tarafta bulunan alt alta 3 çizgi şeklindeki ikona dokunun. Karşınıza açılacak olan menüde “Uygulama Ayarları” bölüme girin. Karşınıza gelecek ekranda “Video Otomatik Oynatımı” yazan bölüme dokunun ve buradaki ayarı “Kapalı” olarak değiştirin. Veya bunun yerine yine aynı menü de bulunan sadece Wi-Fi bağlantısı ile bağlanıldığında videoların otomatik olarak oynatılmasını da ayarlayabilirsiniz.
facebook-video-settings-android

iOS (iPhone, iPad) Cihazlar için: iPhone veya iPad cihazınızı açın ve ardından “Genel Ayarlar” bölümüne girin. Karşınıza gelecek menüden “Facebook” yazan sekmeye girin. Daha sonra “Ayarlar” bölümünde ya otomatik video oynatma özelliğini tamamen kaldırabilir veya sadece Wi-Fi bağlantısı varken otomatik vieo oynatımına izin verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir